Capture

Recenzja programu dla dietetyków Kcalmar.pro

My dietetycy mamy teraz  prościej- co rusz powstają narzędzia i programy znacznie ułatwiające nam pracę. Moi wykładowcy wspominają, że kiedyś diety liczyli ręcznie… Na szczęście w obecnych czasach nie musimy się tym martwić, bo pozostaje „tylko” ułożenie dobrze zbilansowanej i smacznej diety. Resztą zajmuje się odpowiedni program i tutaj przechodzę do sedna- na rynku tego typu usług pojawiła się ostatnio obiecująca perełka: Kcalmar.pro, której recenzji właśnie się podejmuję.

Wygląd

Po prostej i przyjemnej rejestracji przechodzę do panelu głównego. Widzę ekran powitalny oraz filmik instruktażowy. W kcalmar.pro mogę monitorować postępy pacjentów, przypisać im ułożone jadłospisy, utworzyć sobie indywidualną bazę potraw- program w założeniu ma maksymalnie ułatwiać pracę.

panel

Pacjenci

Menu wydaje się intuicyjne, zbieram się więc do dodania mojego pierwszego testowego pacjenta do bazy pacjentów- muszę podać jego e-mail, a kcalmar wysyła mu zaproszenie do rejestracji. Warto uprzedzić naszego pacjenta, że takie zaproszenie otrzyma, bo sam mail nie informuje od jakiego dietetyka i w jakim celu je dostał. Dopiero podczas rejestracji nasz pacjent dowiaduje się od kogo dostał zaproszenie. Pacjent wypełnia ankietę, którą później możemy zobaczyć w panelu- jest to bardzo wygodne, jeśli wcześniej nie zbieramy wywiadu. W zakładce PACJENCI mamy z wyliczone z danych z ankiety CPM, PPM i inne zapotrzebowania. Plusem jest oczywiście możliwość modyfikacji wszystkich parametrów oraz monitorowanie przebiegu diety za pomocą wykresów.

pacjent

Jadłospisy

Skoro mamy pacjenta, to warto ułożyć mu jadłospis, prawda? Tu przystępujemy do clue całego programu, czyli jak mi się układało dietę?

Fajnie, że nie musiałam nic klikać w trakcie- program po moim każdym ruchu zapisuje dotychczasowe zmiany i nie muszę się martwić o utratę danych. Po drugie, dodawanie produktów jest rzeczywiście przyjemne i właściwie nie mam żadnych uwag, bo baza produktów jest duża. Zrobiony jadłospis przypisujemy do danego pacjenta- możemy przypisać kilka jadłospisów do przodu, wyświetla się także lista zakupów (duże ułatwienie), a do każdego posiłku istnieje możliwość dodawania komentarzy np. odnośnie właściwości prozdrowotnych posiłku. Niestety nie ma czegoś takiego jak OPIS PRZYGOTOWANIA, a przynajmniej nie zauważyłam, oczywiście możemy dodać opis przygotowania jako komentarz. Nie wiem jak wy, ale robię czasami trudniejsze dania, których przygotowanie nie jest wcale intuicyjne, dlatego zdecydowanie przydałoby się to pole.

dieta

Dużym plusem jest również podświetlenie realizacji założeń jadłospisu: kcal, białek, tłuszczów i węglowodanów oraz podana zawartość witamin i składników mineralnych. No i jak to w przyrodzie bywa, tam gdzie plus jest i minus, bo nie można wprowadzić ręcznie norm dla witamin i składników mineralnych, a każda osoba ma trochę inne zapotrzebowanie w zależności od jednostki chorobowej i taka implementacja ułatwiłaby pracę.

makro2 makro

Kcalmar.pro jest platformą dla dynamicznych, raczej młodych ludzi, co stanowi i plus i minus. Z jednej strony kontakt z takim pacjentem jest ułatwiony i przyjemny, z drugiej strony osoby w podeszłym wieku, czyli przysłowiowy pan Zdzisław z cukrzycą, nadciśnieniem i nadwagą raczej nie skorzystają z tego programu. Personalnie widzę duży potencjał w programie i szczerze zamierzam z niego korzystać, tym bardziej, że twórcy są otwarci na nasze sugestie! Ogólnie kcalmar.pro oceniam na duży plus, chociaż jest jeszcze kilka szczegółów do dopracowania.  Jeśli jesteście zainteresowani programem to tutaj można sie zarejestrować http://kcalmar.com/dietetyk/.

 

One thought on “Recenzja programu dla dietetyków Kcalmar.pro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *