11733965_823049864475214_1654675154_o

Studencie, to jedz podczas sesji

Studencie, to jedz podczas sesji! Produkty, które wspomagają pracę mózgu, czyli co jeść podczas sesji. Bo Sesja- Stan Emocjonalnego Szoku Jakże Angażującego.

Okres wzmożonego wysiłku umysłowego, dla niektórych także mocny stres. Mnóstwo notatek, zarywanie nocy i pałaszowanie słodkich batoników, bo przecież nie ma czasu na ugotowanie obiadu. Ale wiedzieliście, że jedzenie ma duży wpływ na zdolności poznawcze mózgu? Wpychanie w siebie cukrowych przekąsek sprawia, że po około godzinie od spożycia takowego produktu będziemy ospali i senni, a nasza koncentracja zmniejszy się. Nauka w takim stanie jest ciężka, nawet badania sugerują, że nadmiar cukru odbija się na naszej… inteligencji.

Studencie, spokojnie, są takie produkty, które są wręcz balsamem dla komórek mózgowych! Poniżej znajdziecie listę polecanych przy intensywnej nauce produktów:

Co jeść podczas nauki-

Większość z tych przekąsek zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, które zwalniają procesy starszenia i zmniejszają ryzyko zachorowania na demencję starczą. Witaminy i składniki mineralne zawarte w warzywach oraz magnez z czekolady lub kakao to składniki konieczne do prawidowej pracy mózgu.

Mózg to w większości woda, więc nie zapominajcie o nawadnianiu! Błędem jest zalewanie się kawą, która ma działanie odwadniające. To prawda, że kawa, a właściwie zawarta w niej kofeina pomaga w skupieniu, ponieważ zwęża naczynia krwionośne. Ale jeśli pijecie kawę to pamiętacjie, że na każdą filiżankę espresso musicie przyjąć szklankę wody, żeby wyrównać bilans płynów. Ważne, żeby podczas nauki się nie przejeść, bo uwalniane hormony zmniejszają naszą atencję, a my staniemy się senni.  Innymi trikami, które usprawniają pracę mózgu są np. żucie gumy, co zwiększa dopływ krwi do okolic żuchwy i mózgu. Próbowałam i chyba działa 🙂 Podczas nauki musicie także pamiętać o przerwach, bo im dłużej sie uczycie bez wytchnienia, tym mniejszy jest poziom koncentracji, a tym samym ”wchłanianej” wiedzy.

Łączę się w bólu ze wszystkimi studentami świata- sesja nas wzywa. Łososie w dłoń!

A jakie są Wasze żywieniowe sposoby na lepszą naukę? 🙂

 

2 thoughts on “Studencie, to jedz podczas sesji

  1. Super post, przydatne informacje 🙂 Masz rację z tą gumą do żucia, faktycznie działa 😛 A to nawet mówiła moja nauczycielka z gimnazjum. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *