13170679_10206362379565999_2042623257_o

5 aplikacji do zarządzania czasem. Zarządzanie codziennością cz.3

Poznajcie 5 aplikacji do zarządzania czasem. Mam wiadomość z ostatniej chwili- wszyscy dysponujemy 24 godzinami. Kwestią wyboru jest sposób zarządzania tym czasem, jedni nie mają w swoim grafiku miejsca na nowe paznokcie, a dla innych priorytetem jest siłownia. Wiem natomiast, że większości z nas tego czasu brakuje, a zegarki uparcie i niewzruszenie przesuwają nasze życie do przodu. Wobec powyższego chcemy, przynajmniej tak myślę, gospodarować czasem jak najlepiej. Dlatego chciałabym każdemu to ułatwić pokazując 5 aplikacji do zarządzania czasem.

13199008_10206362340765029_997502256_o

Kilka lat temu wyśmiałabym dorosłego człowieka, który mówi „nie mam na to czasu”. Uważałam, że to jakaś tajemna wymówka ludzi pracujących, że to jakaś pospolita mantra powtarzana przez pozornie zabieganych ludzi. W duchu śmiałam się z mamy leżącej na kanapie po całym dniu pracy i zrobieniu obiadu. Myślałam, że to jakaś dorosła zegarowa patologia, bo nikt na nic nie miał czasu! Z czasem zaczęłam dorastać, dochodziły obowiązki i znikała młodzieńcza energia, aż w końcu uświadomiłam sobie, że naprawdę nie mam czasu… Praca na etat, gabinet, studia zaoczne, poboczne zlecenia, a jeszcze trzeba zrobić sobie posiłki na następny dzień i wypadałoby kilka razy w tygodniu ruszyć ciałko na siłownię. A w tym wszystkim koniecznie znaleźć czas dla siebie, swojego wyglądu i partnera. A najlepsze jest to, że to pewnie nic w porównaniu z osobami, które mają dzieci. Nie wyobrażacie sobie jak ostatnio zaczęłam podziwiać wszystkich rodziców świata- jak to robicie, że poświęcacie cały swój wolny czas dla malucha i jesteście tacy uśmiechnięci, mimo zmęczenia? Wielki szacunek.

13199521_10206362335164889_1784878914_o

Cały chaos pomagają mi ogarnąć właśnie aplikacje mobilne, których znaczenia wcześniej nie doceniałam. Nie chodzi o to, żeby być jak robot i pracować od A do Z zgodnie z planem, ale w gruncie rzeczy chodzi o to, żeby pewne rzeczy sobie ułatwiać. Przejrzałam i przetestowałam wiele aplikacji, żeby wybrać coś dla Was i tak powstał wpis- 5 aplikacji do zarządzania czasem.

  1. ASANA

Aplikacja stworzona z myślą o zadaniach grupowych. Tutaj możemy tworzyć zadania, nadzorować ich realizację, komentować poszczególne etapy i pilnować kalendarza. Świetnie się sprawdza, gdy pracujemy z kimś wspólnie nad jakimś zadaniem. Jest możliwość wyboru, czy dany projekt ma być prywatny, czy nie. Lubię z niej korzystać, jeśli realizuję jakieś znaczące projekty, bo można dodawać zadania, załączać pliki, widzieć progres i nadawać priorytet poszczególnym etapom. Używam jej zarówno na laptopie, jak i w smartfonie, a co jest świetne- wszystko jest darmowe.

asana

 

2. TODOIST

Mój ostatni hit. Pozwala na kategoryzowanie rzeczy do zrobienia- praca, dom, zakupy, prywatne itp. Można nadać poszczególnym zadaniom priorytet, termin wykonania oraz etykiety ułatwiające organizację czasu. W panelu wyświetla się również nasza wydajność, a my mamy możliwość ustawienia powiadomień.

todo

 

3. MOOSTI

Aplikacja pozwalająca na totalne skupienie, bazuje na metodzie Pomodoro. Ustawiasz sobie czas np. 25 minut- podczas tego interwału musisz skoncentrować się tylko na danym zadaniu, po tych 25 minutach następuje krótka przerwa, a następnie znowu interwał z pracą. Używam tej aplikacji, gdy czuję, że moje skupienie spada, albo robię zbyt wiele rzeczy jednocześnie.

http://www.moosti.com/

4. TEUXDEUX

Pozwala na tworzenie list zadań- dla zwolenników prostych, minimalistycznych widoków. Tutaj widzimy nasze zadania w ujęciu tygodniowym, co na pewno ma swoje plusy. Osobiście nie korzystałam, ale słyszałam wiele dobrego. Ot, taka alternatywa dla Todoist.

Capture

 

5. POCKET

Fajne narzędzie, które pomaga w organizacji czasu. Otóż wyobraź sobie, że masz ciężki dzień. Dużo do zrobienia i w ogóle i zaczynasz czytać w ramach krótkiej przerwy, jakiś artykuł na ulubionym blogu. Niestety artykuł okazuje się długi i wiesz już, że nie zdążysz go dokończyć. Tutaj rolę odgrywa Pocket- klikasz na górnym pasku specjalną ikonkę i już- artykuł zostaje zapisany „na później” 🙂

Capture

To już koniec najlepszej piątki. Czy Wy znacie i polecacie jakieś aplikacje?

3 thoughts on “5 aplikacji do zarządzania czasem. Zarządzanie codziennością cz.3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *