Dieta dla zapracowanych

Darmowa dieta dla zapracowanych do pobrania- 1600 kcal. Jeśli narzekasz, że nie masz czasu na gotowanie, to ta dieta jest dla Ciebie- przygotowujesz posiłki dzień wcześniej, a muesli np. robisz na cały tydzień. Dodatkowo masz w diecie nawet ciasto! Przepisy, które umieściłam w diecie są jednymi z ulubionych moich pacjentów 🙂

Jak spędzac mniej czasu w kuchni?

  • W niedzielę, kiedy większośc z nas ma wolne, przygotuj sobie muesli na cały tydzień, zrób sos do sałatek na cały tydzień, przyrządź pasty do kanapek i przygotuj sosy do słoików. Dzięki temu w tygodniu będziesz mieć gotowe półprodukty, a Twoim zadaniem będzie tylko ugotowanie np. ryżu, czy posmarowanie pieczywa gotową pastą.
  • Wygospodaruj sobie w ciągu dnia 30 minut na przygotowanie pojemniczków z jedzeniem na następny dzień
  • Na zakupy idź z listą, raz w tygodniu, żeby mieć pewność, że podczas przyrządzania posiłków niczego Ci nie zabraknie
  • Jeśli Cię stać, po prostu zamów catering dietetyczny 🙂 idzie na tym schudnąć, ale mnie osobiście przeraża wizja 1500 zł ZA JEDNĄ OSOBĘ miesięcznie
  • Posiłki gotuj na 2 dni i korzystaj z mrożonek- okej, nie są tak wartościowe jak świeże warzywa, ale chyba bardziej wartościowe od hot- doga, którego jadasz w przerwie na lunch „no bo nie masz czasu gotować”
  • Zamrażaj np. zupy, czy sosy, żeby mieć na następny tydzień, ale nie przechowuj ich kilku miesięcy
  • Zamrażaj też porcjowane zioła (np. w pojemniku na kostki lodu)

Zanim przystąpisz do diety, oblicz, czy dana kalorycznośc jest odpowiednia dla Ciebie:

http://zdrowieprzezkuchnie.pl/pobierz-dietetyczny-kalkulator-diagnozujacy/ 

Zanim zaczniesz stosować jadłospisy, przejrzyj dokładnie zalecenia i informacje praktyczne:

Jeśli w przepisie zaznaczono np. 40g kaszy gryczanej, to oznacza to wagę przed ugotowaniem.
Jeśli przy przepisie jest adnotacja np. porcja 1 z 2, to oznacza, że z podanych składników wychodzą 2 porcje dania, a w danym posiłku mamy zjeść 1 porcję.
Jeśli przy przepisie jest adnotacja np. porcja 1 z 5, to oznacza, że z podanych składników wychodzi 5 porcji dania, a w danym posiłku mamy zjeść 1 porcję.
Jeśli przy przepisie jest adnotacja np. porcja 2 z 2, to oznacza, że z podanych składników wychodzą 2 porcje dania, a w danym posiłku mamy zjeść 2 porcje.

Żadna dieta nie zastąpi wizyty u dietetyka, który dobierze dla Ciebie spersonalizowy program. Ekhm, polecam się 🙂 Zobacz koniecznie inne moje diety!

POBIERZ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *